Boys





Day
Date
Opponent
Place
Time
Tues
8/25
Harrisburg/Frankfort
Franklin County C.C.
4:00p
Thurs8/27Goreville/ViennaHome
8:30a
Sat.
8/29
Patriot Invite
Massac County C.C.8:30a
​Tues
9/01
Cobden/Vienna
Home
4:00p
Thurs.
9/03
Eldorado
Home4:00p
Mon9/14Crab Orchard C.C.Crab Orchard C.C.
4:00p
Tues.9/15CarbondaleHome4:00p
Thurs.9/17PinckneyvilleRed Hawk4:00p
Mon9/21
Massac County H.S.
Metropolis CC4:00p
Tues.9/22CobdenStone Creek4:00p
Thurs9/24AJ JV Golf Invitational (Boys)Home3:00p
Tues
9/29
SIRR Conference
Hickory Ridge
8:00a
Thurs
10/01
GorevilleHome
3:00p
Tues.10/6IHSA Regionals
Franklin C. C8:00a
Tues.10/13IHSA Sectionals
Franklin C. C.
8:00a
Fri-Sat
10/18,19
IHSA State
TBA
TBA

Girls





Day
Date
Opponent
Place
Time
​Tues
8/25
West Frankfort/Carterville
Home
4:00p
Thurs
8/27
Goreville
Home
4:00p
Thurs.9/03Eldorado
Home4:00p
Mon.9/7
NashvilleHickory Ridge4:00p
Wed.
9/9
Carbondale
Hickory Ridge4:00p
Thurs9/17
PinckneyvilleRed Hawk4:00p
Tues
9/22
SIRR Conference Meet
Hickory Ridge
8:00a
Wed10/02Herrin (AJ & Marion)Pine Lakes3:30p
Thurs10/01
Goreville
Home
4:00p
Mon.10/5Massac CountyMassac County C. C.4.00p
Wed.10/7
IHSA Regionals
Hickory Ridge8:00a
Mon10/12
IHSA Sectionals
Salem8:00a

2020 SIRR Boys Conference Championship


1. Anna-Jonesboro

2. Nashville

​3Carterville

4. Pinckneyville

​5. DuQuoin

​6. Sparta


2020 SIRR Boys All-Conference Team


1.Luke Lasley (AJ)

2. Aaron Brink (NV)

3. Nile Adcock (PV)

4. Spencer Brown (CV)

5. Gabe Kreid (NV)

6.Gavin Osman (AJ)

7. Aaron Kemp (CV)

8. Garrick Blevins (DQ)

9. Trevor Siliven (NV)

10. Kamden Richardson (AJ)

10. Caden Hutchens (DQ)

10. Parker Renken (NV)


2020 Boys Regional


1. McLeansboro (Hamilton County)

2. West Frankfort (Frankfort)

3. Anna-Jonesboro

4. Zeigler (Z.-Royalton)

5 Eldorado

6. Goreville

7. Norris City (N.C.-Omaha-Enfield)

8. Vienna

9. Johnston City

10. Cobden

AJCHS 2020 Schedule

2020 SIRR Girls Conference Championship


1. Anna-Jonesboro

2. Nashville

​3 Pinckneyville

4. Sparta

​5. Carterville

​6 Du Quoin


2020 SIRR Girls All-Conference Team


1. Marlee Smith (AJ)

2. Ryan Stiegman (NV)

3. Mary Jane Cavaness (AJ)

4. Grace Ruehl (NV)

5. Claire Baue (S)

6. Zoey Brammeier (PV)

7. Emily Guest (NV)

8. Breanna Shandl (PV)

9. Aubrey Banwick (DQ)

10.Makayla McCready (S)



2020 Girls Regional


1. Metropolis (Massac County)

2. Zeigler (Z-Royalton)

3. Carbondale (H.S)

4. Benton

5. Anna-Jonesboro

6. West Frankfort (Frankfort)

7. Pinckneyville

8. Goreville

9. Carterville

10. Murphysboro

11. Herrin (H.S.)

12. DuQuoin (H.S.)

Union County CC - 618-833-7912

Brandon Bierstedt - 618-201-5404

​Matt Lang - 760-213-8937

Union County Country Club

​430 E. Jefferson Street - Anna, IL  62906

​618-833-7912 - ucccgolf@gmail.com